Den Sesterství – velká hra po Praze a Vyšehradě – únor 2024

Holky se schází na RZ a společně pak jedou metrem na Náměstí Republiky kde máme sraz s oddílem z Heřmanova Městce – jen skautky a světlušky. Sešlo se nás požehnaně a z Amazonek téměř všichni. Po celý den je krásné slunné počasí s modrým nebem bez mráčků. Velké holky – Konvalinky dostávají od Elzy řádné instrukce a pak se holky dělí do 5 týmů – namixovaně. Velké roverky odchází do Prahy se rozmístit na stanoviště kde budou jako skautské dívčí zakladatelky či průkopnice. Týmy dostávají spoustu věcí – mapky, obálky s úkoly a také šifry, které musí rozluštit – vyjde jim bližší místo kde mají hledat jednotlivé osobnosti. Postupně se skupinky vypouštějí po 10 minutách vstříc dobrodružství Velké Prahy. Postupují dle plánku – mapy po 9 místech, které jsou zakreslené v mapě. Na některých místech otvírají jen obálky s úkoly (např. spočítej sochy na Karlově mostě, vyměňuj krabičku sirek za co nejoriginálnější věc apod.) a na některých je čeká skautská dívčí osobnost s úkolem ( Maky – Anna Berkovcová – Staromák – poznávání rostlin; Šebestová – Olave B. Powell – u lavičky V. Havla – poznávání skautského kroje; Kika a Plyšák – Štenberský palác – sluneční hodiny – přivolání pomoci; Ency – Agnes B. Powell – Palackého náměstí – poznat státní a skautské symboly; Rusalka – Popelka Biliánová – Vyšehrad – domek P. Biliánové – vázání 6 uzlů). Trasa byla dlouhá kolem 7 km a do časového limitu 3 hodin se většina skupinek nestihla dostavit do cíle – na Vyšehrad – tam dorazila pouze jen ta první skupina vedená Bětkou Z. Ostatní jsme obvolaly a stáhly z okruhu, aby se zvládly dostavit do 14 hod na Vyšehrad – do Karlachových sadů. Zde jsme se opravdu zase všichni společně shledaly a po menší pauze na oběd a dokončení posledního úkolu u Popelky Biliánové – uzlování, následuje velká 2 hodinová hra po Vyšehradě. Týmy mají za úkol co nejrychleji postavit studnu a vyčistit v ní vodu. Během celého dne získávaly na stanovištích lístečky s různými surovinami a nyní následuje běhací hra po parku při níž získávají další suroviny a s obchodníky vyměňují za jiný materiál a přežívají různé nástrahy – utíkají před Šebestovou, honí Plyšáka či chodí ve dřepu při náletech. Hra byla velmi povedená a nakonec měla i svého vítěze (Báry tým spojený s Magdou) kteří postavily studnu. Po vydýchání následuje společné ukončení Dne Sesterství – předání skautských odměn a sladkostí od Elzy + napečených skautských perníčků od Rusalky a nazdobených Amazonkami na schůzce + vzájemné si předání vyrobených přáníček k našemu svátku. V kruhu si pak děkujeme a řveme družinové pokřiky a kolem 16 hod se loučíme a rozcházíme. Heřmaňáci jdou už pomalu na vlak a my se ještě stavujeme na hřbitově Slavín kde pokládáme symbolické svíčky u hrobů Vlasty Koseové, Popelky Biliánové a A.B. Svojsíka kde zpíváme i junáckou hymnu. Pak už scházíme dolů na Výtoň na tramvaj a jedeme s ní na Karlovo náměstí a pak metrem až na RZ. Kolem 17.15 hod se rozcházíme domů.

Byla to moc povedená akce a děkujeme Elze za její zorganizování!!! Celkem holky nachodily kolem 12 km!!!

Fotky najdete v naší fotogalerii na webu a i na rajčeti ZDE