Závěrečná 3denní výprava do Votic – červen 2023

1. den – pátek 16. 6.

Sraz jsme si daly na Rajské Zahradě, odkud jsme metrem dojely na Roztyly. Tam jsme chvilku počkaly a pak jsme nastoupily do autobusu, který nás odvezl až do Votic. Odtamtud jsme ještě musely jít chvilku pěšky, než jsme se dostaly k chatě. Hned poté jsme se vybalily a daly jsme si večeři, kterou jsme si každá přivezla ještě z domova. Po večeři byla etapa – přetahování lanem. Pak jsme ještě chvíli hrály různé hry venku a hlavně uvnitř, protože už se stmívalo. Hrály jsme například novou hru jménem Kostelník, která nás hrozně bavila. Také proběhlo hlasování, zda chceme spát venku – nakonec jsme skoro všichni spali uvnitř.

2. den – sobota 17. 6.

Budíček byl v 7:30, hned poté následovalo protažení a zároveň i etapa: v náhodné chvíli se zavolal určitý počet končetin a my jsme do časového limitu musely mít pouze tento určitý počet končetin na zemi. Skončilo to nerozhodně pro všechny tři týmy. Pak následovala snídaně – rohlíky se sýrem, šunkou nebo marmeládou a čaj. Po snídani jsme se sbalily a vyrazily jsme na kratší výlet směr Votice. Kousek před Voticemi jsme si udělaly přestávku a byla etapa – hrály jsme Hutututu jeden proti jednomu. To také skončilo nerozhodně pro všechny. Když jsme došly do Votic, tak jsme si v Lidlu koupily zmrzlinu. Pak jsme vyrazily zpátky po žluté značce. Kousek před kaplí sv. Vojtěcha nás ale zastihl déšť, ale ten jsme přečkaly a skoro v suchu jsme se vrátily k chatě. V chatě jsme si daly oběd – těstoviny s paloučkovou omáčkou. Po obědě byla etapa: každý dostal šátek a musel ho v okolním lesíku schovat. Když někdo našel schovaný šátek, musel ho donést k chatě bez toho, aby ho někdo chytil. Pak jsme měly svačinu – jablko. Po svačině jsme hrály různé hry, hlavně venku, a také jsme dělaly azimuťák po blízkém okolí, který všichni docela zvládli. Daly jsme si večeři – buřtguláš nebo kuskus. Po večeři jsme hrály Kostelníka a jiné hry, například Revoluci. Pak už jsme si jen vyčistily zuby a šly jsme spát.

3. den – neděle 18. 6.

Ráno budíček, potom hned ovesná kaše k snídani a hygiena. Po snídani jsme šly nařezat dřevo a kdo zrovna neřezal, šel si sbalit svoje věci. Když jsme dořezaly, daly jsme si oběd – rizoto nebo zbytky z druhého dne. Po obědě jsme uklidily chatu a zavřely dveře i okna. Zbytek si mezitím venku zahrál nějakou hru. Potom jsme posbíraly svoje věci a s mírním zpožděním jsme autobusem a metrem dorazily zpět do Prahy na Rajskou Zahradu.

Článek sepsal: Vrabeček

Fotky snad brzy dodáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *