Oddílové zkoušky

Tyto zkoušky vznikly podle knihy Dva divoši, kterou napsal E. T. Seton. Kniha vyšla poprvé v roce 1903, ale ještě dnes je stejně živá. V šesté kapitole ve třetí části, jenž nese název Válečná čelenka, týpí a velké činy. Seton vypravuje, jak si tři kamarádi Yan, Sam a Guy začali navzájem udělovat za zvláštní výkony nebo odvážné skutky orlí pera (po vzoru indiánů). Až splníte všech 8 zkoušek, získáte poctu – jedno velké orlí pero, jež se připevní na naši rojovou hůl.

1. Ovládnutí žízně – Vydržet dvě hodiny nepít.

2. Ovládnutí nepříjemných pocitů – Ponořit se po krk do studené vody a vydržet v ní dvě minuty, dále holou rukou utrhnout kopřivu, proběhnout bosky kopřivami a nakonec zvládnout kolébku dopředu.

3. Přemáhání spánku – Po večerce vydržet hodinu a půl neusnout, musí jen po tmě v klidu ležet ve spacáku a vedoucí je chodí každých 15 minut kontrolovat.

4. Přemáhání strachu – Dojít po tmě sama bez baterky na určené místo a přinést důkaz, že tam doopravdy byla.

5. Vzdorování nepříznivému počasí – Je splněné po náročném výletě, kdy nás zastihne třeba déšť, nebo naopak neobvyklé horko.

6. Překonání únavy – Po náročném výletě či těžké práci dobrovolně vykoná nějakou prospěšnou činnost, např.: dojde na dříví.

7. Ovládnutí mlčení – Vydrží dvě hodiny mlčet.

8. Potěšení lesních skřítků – Plní se na táboře. Něco, co potěší lesní skřítky, např.: hlídka, dobrý skutek.

Rojová hůl

Skautka musí přespat sama v lese, v přístřešku, který si sama vytvoří.

Skautská zkouška