3 denní výprava od Vrabečka – Kralupy nad Labem – únor 2024

Výprava se konala na začátku února a byla zároveň i přes pololetní prázdniny, takže jsme místo v pátek večer odjížděly v pátek ráno okolo deváté. Cesta byla krátká, po příjezdu jsme se potkaly s místním skautem, který nám předal klíče, klubovnu i instrukce a zanechal nás, abychom si vybalily. Bylo nás celkem pět (4 roverky a 1 Konvalinka). Po cestě jsme ještě stihly nakoupit v místním Penny. Oběd jsme si daly ještě vlastní z domova. Po obědě následoval program od Maky, ve kterém jsme se dozvěděly, co je to vlastně čaj, jaké jsou jeho druhy a chutě. Po skončení prezentace a svačině jsme vyrazily do místní čajovny, která byla i přes své umístění velmi prostorná a měla úžasnou atmosféru. Tam jsme si sedly, daly si výborný čaj a povídaly, například o tom, co bychom chtěly zažít, nebo o nadcházejícím táboře. Po vypití všeho čaje a dopovězení posledních vět jsme ještě navštívily obchod s čaji a vyrazily jsme zpět do klubovny, kde jsme si uvařily výbornou čočkovou polévku. A jelikož už bylo docela pozdě a nic významného se už nemělo dít, tak jsme se postupně rozešly spát.

Druhý den ráno jsme začaly samozřejmě snídaní, která alespoň dle mého byla velmi dobrá. Po snídani jsme se jaly vymýšlet, jak bude vypadat náš program příští rok. Po skončení debaty byl již čas na oběd, ke kterému jsme si daly kuřecí nugetky s bramborem a zeleninovou oblohou. Když jsme se sbalily a trochu nám slehlo, vyrazily jsme na výlet směrem do Nelahozevsi. Počasí bylo vcelku pěkné, jen na loukách dost foukalo. Po cestě jsme měly čas se zastavovat a například se pohoupat na houpačce, kterou jsme náhodou potkaly. Ve městě jsme si zahrály hru a při ní jsme si zároveň prošly a prohlédly město. Cestu zpět jsme absolvovaly už za tmy, za což jsme se po příchodu nezapomněly odměnit dobrou večeří – těstovinami s paloučkovou omáčkou. Po večeři jsme pokračovaly v dopolední debatě, a dokonce jsme si ani nezapomněly zahrát UNO. Tentokrát jsme šly spát později.

V neděli jsme vstaly o něco později než v sobotu, a daly jsme si již osvědčenou snídani. Po snídani jsme se po rychlém uvážení vrhly rovnou na úklid, protože uklizeno tam před námi rozhodně nebylo. Nakonec jsme si daly zasloužený oběd – rizoto. Po obědě jsme už jenom dobalily a vyrazily na vlak zpět do Prahy.

Článek sepsal: Vrabeček

Fotky z akce najdete v naší fotogalerii na webu.