Brigáda a pátrací hra

Na začátku listopadu nesmí chybět tradiční brigádička u staré klubovny. Počasí nám letos vyšlo náramně – krásně teplo a slunečno!!! Scházíme se kolem 9.30 hod a hned se dělíme na 3 týmy ve kterých jdeme hrabat listí – a že ho tam bylo hodně z těch javorů…… Každý tým nahrabal kolem 10 pytlů!!! Vedoucí balí spousta věcí, které se nám budou hodit v nové klubovně v KC a společně s 2 maminkami je tam převážíme auty.

Po práci a obídku se pouští holky do dovýroby svých týmových draků – vypadají moc krásně. Také se koná 2. etapa z celoroční hry „Ergaon“- a to kradení krystalků z hlídaného kruhu!!!

Odpoledne se vydáváme konečně na pátrací dobrodružnou hru, kterou si pro světlušky připravily starší skautky (v podstatě Maky a Šebe). Ty vyráží o chvíli napřed a schovávají po cestě úkoly v obálkách. 3 skupinky po sobě vyráží po 15 minutách a podle mapky prochází celkovou trasu (ze Satalic až na Hutě) a cestou pátrají po 6 úkolech a plní je (např. sbírání kreseb kočiček od kolemjdoucích lidí; sběr listů; sběr plodů; zaznamenávání zvířat které cestou uvidíme apod.). Byla to moc hezká procházka. V cíli (na hřišti na Hutích) se všechny 3 skupinky šťastně potkáváme a vyhodnocuje se sběr přírodnin. A pak se rozcházíme domů – někdo jde na autobusovou zastávku a většina jde společně až na RZ kde už čeká spousta rodičů!!!

V zápalu hrabání…..
A tolik jsme nahrabaly…..
Při etapě – kradení krystalků……
Vyrážíme na pátrací hru……

Více fotek najdete ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *