Den Sesterství – akce u klubovny a na Vyšehrad

22.2. 2022 = magické datum a zároveň Den našeho dívčího skautského svátku – Thinking day – Den přemýšlení či zamyšlení…..

V sobotu 19.2. (co nejblíže k tomuto datumu) se koná tato tradiční akce. Dopoledne se scházíme v naší klubovně v KC a na 3 hodiny tam máme tématický program – vzpomínáme a povídáme si o Dni Sesterství, o skautingu, oddílové historii a táborech + především o 5 skautských zakladatelích + k tomu máme vždy tématickou aktivitu (R.B.Powell – Plyšák – kresba zakladatele v klobouku – skica; Olave B.P. + Agnes – Šebe – skládačka lilie s trojlístkem; E.T. Seton – Rusalka – Setonovka – hra na paměť; A.B. Svojsík – Elza – venkovní opičí dráha a Vlasta Koseová – Maky – poznávačka 10 skautských obrázků – fotek. Pak si prohlížíme oddílové fotky – starší i ty novější, k tomu obědváme + sladká tečka v podobě cupcaků od Maky. Rusalka dala oddílu ke Dni Sesterství skautské puzzle se společnou oddílovou fotkou. Zdobíme si nástěnky kresbami R.B.P. a přáníčky od holek.

Po 13 hod přejíždíme autobusem na Letňany a metrem až na Vyšehrad kde máme také 3 hodiny času. Počasí nám celkem přeje – je krásné slunné počasí a trošku větrno. Obdivujeme a fotíme místní památky (Táborská brána, dům Popelky Biliánové, info Špička, rotunda Sv. Martina apod.). Pauzička na dětském dřevěném hřišti „Staré pověsti české“ – zde Zelená družinka povídá 3 pověsti a pak si zde chvíli hrajeme. Pokračujeme na vyhlídku na Vltavu ke skále kde skočil Horymír na Šemíkovi a ke kostelu Sv. Petra a Pavla. Chceme navštívit i místní hřbitov Slavín, ale bohužel je mimořádně zavřený (kvůli velkému větru a možnosti pádu stromů). A tak naše kroky míří přes bludiště až k Cihelné bráně k podzemním chodbám zvaným Kasematy se sálem Gorlice kde jsou ukryty sochy z Karlova mostu. Koná se zde též Eragonská etapa – aneb štafetové házení si s tenisákem za použití pouze 1 nešikovnější ruky. Pak už se navracíme zpátky na metro jímž jedeme na RZ a kolem 18 hod se rozcházíme domů. Ušly jsme kolem 5 km.

Den Sesterství – skautská historie – zakladatelé…..
společná na Vyšehradě……
Vyhlídka na Vltavu – skála – Horymír s Šemíkem….

Více fotek najdete ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *