Jarní úklid kluboven – březen 2024

Scházíme se kolem desáté v KC a během hodiny se snažíme vše uklidit a pobalit naše oddílové věci do tašek a to v tichosti, protože o patro níž se koná kurz dechového cvičení pro ženy. Sundaváme věci z nástěnek, utíráme stoly, myjeme WC, umyvadlo, stoly apod., vynášíme tříděný odpad a na závěr zametáme a vytíráme. Zabalené tašky vynášíme ven před KC a chvíli vyčkáváme na dětském hřišti na odvozové auto Janžových. Pak vše nakládáme a přesouváme se do naší staré klubovny. Zde si dáváme obídek a pak se ve 3 týmech směle vrháme na velký úklid malé a velké klubovny a WC místnosti. Práce bylo jako na kostele a pomocníků není příliš ale vše nakonec zvládáme za 2,5 hodiny. Otírají se pavučiny, utírá se prach, zandaváme všechny věci do skříněk, vyklepávají se sedačky a gauč, vynášíme ven všechny židle, zdobí se nástěnky, myjí se okna, sundavají se záclony, ubrusy, ručníky apod. věci na vyprání a na závěr se myje podlaha. Také se myje WC a umyvadlo a venku se uklízí dřevo u ohniště a hrabe se listí. V průběhu úklidu se nad námi přehnala jedna drobná přeprška a tak rychle zdrháme i s rozloženými věcmi pod střechu. Po práci si dáváme ještě sváču a pak si holky hrají hry s míčem na hřišti. Elza s Maky mezitím chystají pro holky únikovou hru. Holky pak dělíme na 2 skupinky a zavíráme je do obou kluboven. Účelem je dostat se do časového limitu 1 hodiny ven. Týmy se mezi sebou a s Elzou dorozumívají pomocí vysílaček a musí také spolupracovat mezi sebou navzájem. Hledají různé schované nápovědy a hádanky, které je vždy posunou dále a na závěr až ke klíči ode dveří. Týmy to nakonec zvládly a šťastně se dostaly po hodině ven!!! Na závěr ještě hrajeme skautské karty – prší a opravdu jsme ještě jeden závěrečný deštík přivolaly. V 17 hod se rozcházíme domů.

úklid klubovny v KC…..

úklid u staré klubovny…..

Více fotek najdete v naší fotogalerii.