Jarní úklid kluboven

V sobotu 26.3. 2022 se koná tradiční jarní úklid kluboven, který se už mimochodem kvůli covidu 2x nekonal a bylo to tedy dost znát (špíny a prachu všude dvojnásobně). Ale počasí nám k tomu vyšlo parádně – krásně teplo a slunečno po celý den.

Scházíme se kolem desáté dopoledne v klubovně v KC v Satalicích. Zdržujeme se zde asi do 12.30 hod – balíme všechny potřebné věci do tašek, sklízíme nástěnky, výzdobu, vynášíme tříděný i smíšený odpad, myjeme umyvadlo a WC, zametáme a na závěr i vytíráme. Po práci vyhodnocujeme pečící soutěž – holky měly za úkol doma samy upéct slanou či sladkou dobrůtku a přinést ji na ukázku i ochutnávku i s receptem. No byly to úplné hody – spousta dobrůtek a jakožto porota jsme musely ochutnat všechno. Vyhrály Šárka s Anežkou. Co jsme nesnědly – tak Maky s Elzou odnesly o patro níže ubytovaným Ukrajinkám s dětmi. Pak už snášíme zabalené věci dolů a ty nám odváží auty paní Sotonová a Novotná do staré klubovny. Holky tam jdou s Elzou pěšky.

U staré klubovny se dělíme do 3 uklízecích skupinek a každá se pouští do uklízení všeho možného. Skupinka pod vedením Šárky má na starosti malou klubovnu, skupinka s Kikou mají na starosti místnost s WC a venkovní prostory (sběr šišek a spadaných klacků a hrabání listí). A poslední nejpočetnější skupinka vedená Maky + pak i Šebe má velkou klubovnu kde je asi ta největší špína a drobné pozůstalosti od myšek…… Vymetají se pavučiny, omývá se nábytek od špíny a prachu, myjí se okna, sundávají se záclony, závěsy, ručníky, utěrky a ubrusy + berou se domů na vyprání, zametá se a na závěr se i vytírá. Rusalka s Elzou do toho vybalují věci z tašek a zandavají je do skříněk a vše přerovnávají. No práce jak na kostele – makáme asi do 15.30 hod.

U ohniště si dáváme pozdní obídek či svačinku, vyhodnocuje se pečící soutěž a pak následuje konečně etapová hra „Eragon“ v týmech vedená Plyšákem – hra podobná Hututu. Na závěr se hrají v klubovně stolní hry – skautky si vybraly Bang, světlušky Cink, Hádej kdo a venku vybiku. Kolem 18 hod je ukončení a rozcházíme se domů.

napečené dobrůtky…….
Dobrůtky pro Ukrajinky…..
uklizená velká stará klubovna…..
stolní hry v klubovně…

Více fotek najdete ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *