Puťák – Holany – skautky

Poslední víkend v květnu byl ve znamení putování. Konečně jsme uskutečnily dlouho avízovaný a toužebně očekávaný puťák pro skautky!!! Nakonec jsme vyrazily v počtu 5 Amazonek!!!

Scházíme se v Praze na Střížkově za drobného mrholení a snažíme se nacpat do nějakého autobusu který byl jel naším směrem a stavil v Dubé. Všude je spousta trempů v maskáčích a snaží se o totéž!!! Busy mají tudíž velké zpoždění. Nakonec jedeme jiným spojem než jsme měly v plánu a doufáme, že stihneme druhý přípoj z Dubé. Cestou kupodivu i sedíme a máme dobrou náladu. Naštěstí autobusový přípoj na nás čeká a my nemusíme čekat 2 hodiny na další či se hledat jiné místo na spaní. Busem jedeme směr Holany a vystupujeme poblíž našeho bývalého tábořiště „Kozlí Roh“. Po krátké obhlídce jdeme po silnici na naše tajné spací místo ve skalách. Naštěstí nikdo nikde není a my si můžeme užívat atmosféry tohoto krásného místa. Prolejzáme si okolní pískovcové skály a prozkoumáváme blízké okolí a k tomu neustálý zvuk kukuaček….. Vybalujeme si a připravujeme si místo na spaní – 2 spí na zemi a 3 v hamakách na stromě (vypadá to vtipně – jako 3kukly nad sebou)!!! Dáváme si večeři z vlastních zásob, chvíli si ještě povídáme a pak kolem 22 hod jdeme na kutě.

Ráno nás budí kolem 4 hodiny nádherný zpěv ptáků a také je celkem větší zima než obvykle, ale vstáváme až kolem 7.30 hod. Následuje hygiena, vlastní snídaně, vaření čaje na vařičích (lihový či plynový) a zabalení a schování velkých batohů ve skalách. Pak se na chvíli zatáhlo a byla i drobná přeháňka, ale za pár minut to přešlo a my vyrážíme na celodenní výlet jen s malými batůžky. Jdeme po zelené značce krásnou cestou s výhledy na pískovcové skály až na zříceninu hradu Chudý Hrádek. Zde si dáváme svačinu a přečkáváme zde v jeskyni další drobnou přepršku. Dále pak pokračujeme po zelené značce krásnou přírodou v pískovcových skalách a cestou si i doplňujeme stav pitné vody z místního pramenu – studánky. Docházíme až do Dřevčic a odtud jdeme polní zkratkou až do Drchlavy. Cestou hrajeme myslivečka, zdobíme se kopretinami a je prostě bezva nálada. Z Drchlavy uhybáme lesní neznačenou cestou která nás dovedla až na vytoužené místo  – další naše bývalé tábořiště v bažinách „Kobylí hlava“. Je to tu dost zarostlé kopřivami, ale jsme šťastné že jsme místo našly. Fotíme se tu, prolézáme si skály, na počest tu zpíváme Průzkumnickou výpravu a v místě kde stávala kuchyň si vaříme obídek na vařičích. Přečkáváme další drbnou přepršku a také si tu házíme s létajícím talířem. Pak vyrážíme neznačenou cestou – zkratkou a navracíme se zpátky na Chudý Hrádek. No a pak už pokračujeme zpátky po zelené – tak jak už jsme jednou šly. Cestou ještě hledáme další studánku a doplňujeme stav pitné vody. Při zpáteční cestě jdou ještě 3 odvážné Amazonky dobrodružnou zkratkou skrz skály. Navracíme se celkem brzy na naše místo ve skalách a máme ještě spoustu času – vybalujeme se, rozkládáme si věci na spaní, holky si jdou prolézt skály, probíráme stezky a hrajeme karty – Fazole. Pak se do nás dala trochu zima a tak si zapalujeme ohýnek a děláme si večeři + opékáme si dobrůtky nad ohněm a vaříme si spoustu čaje abychom se zahřály a k tomu si různě povídáme a probíráme důležité věci k oddílovým akcím a k táboru. Na kutě jdeme kolem 22 hod a v noci je ještě větší ziminka než-li včera.

Ráno vstáváme opět kolem 7.30 hod a vypadá to na krásné slunné počasí. Hygiena, snídaně a zabalení všech věcí. Kolem 10 hod vyrážíme i s velkými batohy směr Zahrádky na bus. Cestou pauzička ještě na tábořišti Kozlí Roh a dočepování pitné vody + karetní hra bobří banda při čekání. Pak putujeme chvíli po silnici až do odbočky směr oblast Vřísek, kde se cesta výrazně mění – jdeme cestou necestou, přes kopřivy a jiné nástrahy a také přes řepkové pole, které je naštěstí z velké části už po odkvětu….. Naštěstí se touto dobrodružnou zkratkou dostáváme na místo kam chceme – zřícenina hradu Jiljov, kde máme pauzičku na svačinku. Pak pokračujeme směr Zahrádky a cestou lovíme pár kešek. U odlehlé zříceniny jakéhosi letohrádku si vaříme společný obídek – těstoviny s paloučkovou omáčkou. Jen tak tak to vše stíháme – oběd byl vynikající – jen nás tlačí čas!!! Rychle vše balíme a co nejkratší cestou si to míříme do Zahrádek na bus. Vyšetřily jsme si 20 minut a hned vedle zastávky je stánek se závěrečnou sladkou odměnou – dáváme si ledovou kávu či točenou zmrzlinu. Vše dobře dopadlo – bus do Prahy přijel jen s 10 minutovým zpožděním a vešly jsme se do něho a pršet začalo až po pár minutách co jsme byly v autobuse. Rusalka vystupuje už v Mělníku a zbytek dojel až do Prahy na Střížkov odkud se už každý rozjíždí směr domov. Také se zrovna hraje důležité utkání v hokeji proti USA a v poslední třetině následuje gólová smršť  a vítězíme 8:4 a máme na MS bronzovou medaili!!!

Byl to moc moc pěkný a pohodový víkend a do Vandrovníčku si zapisujeme 28 ušlých km!!!

před tábořištěm Kozlí Roh…..
Ve skalách……
Spaní v hamakách….
putovní …..

Více fotek najdete ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *