Tábor „Malý princ“ – červenec 2022

Další skautský rok nám zase skončil a s ním přichází na řadu to nejlepší z celého roku – 14 denní letní tábor – opětovně na loučce pod Trkovskou horou v 10 USA stanech a 4 podsadových. Letos jelo nakonec jenom 14 dětí a 6 dospělých + 2 pidi děti od Jíři. Vyrážíme v klasickém termínu na začátku července a to od 2. do 16.7. 2022. Počasí nám oproti loňsku celkem přálo – nebyly žádné vedra ani velké zimy (i když noci byly občas chladnější), pršelo pomálu – asi tak 3x (škoda že i v ten poslední čtvrtek při závěrečném ohni – ale i tak jsme zvládli za pátek stany usušit) a bouřky byly asi jenom 2 někde v dálce. Vody v potoce bylo letos optimálně (byla pěkně ledová) a v rybníkách bohužel nebyla na koupání.

Výlety byly tradičně 3 celodenní: První pěší v lese cca 15 km – přes Trkovskou horu, Čachořice, do Hlubokého lesa, přes Kamenici až do Roviny – obhlídka obou tábořišť. Druhý výlet cca 10 km – svezly jsme se busem z Roviny do Sedlčan a pak do Příčov odkud jsme šly pěšky k torzu větrného mlýna a pak až na Cihelný vrch kde jsme absolvovaly exkurzi v Sedlčanské hvězdárně. Busem ze Sedlčan jsme se svezly do Kamenice a pak pěšky až do tábora. Na třetí výlet jsme šly pěšky přes Rovinu až na Vysoký Chlumec, kde jsme navštívily místní infocentrum a především místní skanzen. Nazpátek jsme se již svezly busem do Roviny. Ušly jsme cca 10 km.

Konaly se celkem 2 výsadky. Pro starší skautky – Sasanky byl dokonce 2denní (denní a noční dohromady). Vyrazily ráno jako my na výlet akorát trochu jinam – měly se dostat přes Pačísku (odlovit tam několik kešek a postavit si přístřešek na spaní) do Sedlčan a cestou plnily různé úkoly (plnily dobré skutky, měnily sirky – Jak dědeček měnil až vyměnil, plnily si body ze stezek, měly si nakoupit jídlo a uvařit si večeři na plynovém vařiči, dostavit se do 21 hod ke hvězdárně na Cihelném vrchu kde měly domluvenou noční exkurzi a dostat se na místo přespání a přenocovat. Ráno se nasnídat a do 10 hodin se dostat zpátky do tábora.) Druhý výsadek byl pro holky ze Zelené družinky, které jsou už trochu přerostlé světlušky a budou přecházet ke skautkám. Ty byly odvezeny poslepu na Zadní Boudy nedaleko zřiceniny hradu Zvěřinec. Cestou lovily kešku, zjišťovaly info o hradu, kreslily pochodový film zaznamenávaly všechna zvířata a rostliny cestou co viděly či slyšely, vyráběly cosi z přírodnin, zamýšlely se nad názvem nové družiny a pokřikem, plnily dobrý skutek a měly se dostat do tábora nepozorovaně a sebrat nám vlajku a to do 18.30 hod.

Celkem byly 4 táborové ohně – zahajovací, sranda oheň (s plno scénkami), slibový oheň (slibovaly na světlušku Jolanka a Smajlík a na skautku Šárka) a závěrečný oheň s vyhodnocením celého tábora a spálením přezdívek (Šárka – Vrabeček, Anežka – Apotom, Valča – Zmrzlík a Zuzka – Smajlík). Došlo také k přestupu přerostlých světlušek ke skautkám a vytvoření nové družinky Konvalinek!!! Magda, Bětka a Melmen si splnily 3 kapky rosy a Maky s Elzou 3 orlí pera!!!

Táborová hra se nesla v duchu Malého prince a měla ji na starosti Elza a řekla bych že se moc vydařila. Každý den byly cca 2 etapy a četl se příběh z knížky. Během tábora se holky potkaly s různými postavičkami z příběhu – s Malým princem, pilotem, domýšlivcem, pijanem, zeměpiscem, lampářem a liškou. Jako jednotlivci získávaly za své snažení body a na konci dne se body proměnily v papírové bankovky které si dávaly do vyrobených sklenic. V týmech si vybarvovaly za jednotlivé etapy dílečky na mapce s letadlem. Týmy byly celkem 3 a každý z nich měl svou barvu a s ní i obatikovaný šátek. Růžičky – červení = 1. místo; Baobaby – zelení = 2. místo a Lišky – fialoví = 3. místo.

Úrazů a nemocí bylo naštěstí pomálu a nic vážného že bychom musely odjet do Sedlčanské nemocnice. Klíšťat přiměřeně.

Výrobky – batikované týmové šátky, sklenice na bankovky omotané provázkem, lapače snů, pohledy z čajových sáčků, ptáčky z vlny, podtácky pletené z trávy a provázků + dřevěné placky se znakem svého týmu.

Myslím, že se letošní tábor opětovně podařil a budeme na něho vzpomínat v dobrém!!!

Díky moc všem, kteří na něm byli, a kdo nám pomáhal – se stavbou, dopravou a i jinými věcmi!!! Bez vás všech by to prostě nešlo!!!!

Fotky z našeho tábora najdete na našem webu na rajčeti: ZDE a ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *