Závod – Prahou plnou strašidel

Na začátku roku dne 8.1. 2022 se konečně zase koná oblíbená akce na kterou chodíme rády a tím je orientačně šifrovací závod zvaný „Prahou plnou strašidel“. Díky covidové pandemii se loni bohuželnekonal. Letos se uskutečnil i když s různými opatřeními. Veškeré přihlašování a placení bylo online a nebyla otevřena kategorie pro veřejnost, které se vždy účastnilo spousta lidí. Také se nekonal žádný doprovodný program ani společné závěrečné vyhodnocení. Volba o nejhezčí strašidlo „Miss Huhula“ se konalo poté a to hlasováním online.

Scházíme se kolem 14 hod na RZ a metrem jedeme na Můstek kde přestupujeme a jedeme 1 stanici na Staroměstskou. Odtud jdeme pěšky na Dvořákovo nábřeží kde v parčíku naproti Rudolfinum se bodujeme, vybíráme závodní poplatek, orientujeme se v mapě a připomínáme si pravidla závodu a co a jak. Jdeme si vyzvednout závodní kartičky a mapky a kolem 15.15 hod se připravujeme ke startování. Máme celkem 4 závodní hlídky dle věkových kategorií a to: B.) Houbičky 007 (Terka, Melmen a Smajlík), C.) Bážy (Maky, Šebe a Šárka), C.) Ženy (Kačka, Betyš a Trpaslík) a D.) Poslední regiment (Plyšák, Elza a Ferda). A pak už se jenom luští šifry, orientuje se v mapce, hledají se ulice a strašidla (je jich celkem 15) a to vše letos jenom po Starém městě v limitu 2 hodin. Rusalka letos nezávodí a pátrá po strašidlech na vlastní pěst. V průběhu závodu se trošku rozpršelo, ale nic dramatického. Po 17 hod se už všichni postupně scházíme v cíli – nikdo se neztratil a nikdo nepřišel pozdě. Cílová tatranka a fotka + vyprávění zážitků ze závodu. Pak ještě vyrážíme na Václavské náměstí na Můstek do Mekáče si koupit něco dobrého a jíme to venku na lavičkách. Metrem jedeme zase až na RZ kde se postupně rozcházíme domů. Naběhaly jsme kolem 7 km!!!

Umístění: Poslední regimetn obsadil krásné 12. místo a měl 17 bodů!!!; Bážy byly na 29. místě; Ženy na 35. místě a Houbičky 007 na 43. místě!!!

na startu ……


u strašidla
tým po doběhnutí s pražským hradem

Více fotek najdete ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *