ZVAS – závod světlušek a vlčat na Čihadlech „Harry Potter – Bradavice“

Na začátku května se koná důležitý závod pro světlušky a vlčata zvaný ZVAS – letos na téma „Harry Potter – Bradavice“ v lesíku na Čihadlech.

Scházíme se již brzy ráno na loučce u lesa poblíž Rokytky – Suchý Poldr – nejprve pomocníci na stanovištích ( mezi 7.30 – 8 hod) a později doráží i soutěžní hlídky (mezi 8 a 8.30 hod). Náš oddíl má stanoviště Logiku (různé hádanky a šifry) a jsme hned na začátku lesa č. 10. Na stanovišti jsme 3 (Rusalka, Plyšák a Maki) a vše si tu nejprve připravujeme (stavíme si přístřešek z celt, převlékáme se do čarodějnických ohozů, chystáme si různé šifry a pak už jenom vyčkáváme na příchod prvních hlídek). Zbytek oddílu se schází s Elzou a Šebe na RZ a jedou busem až do Kyj. Srazová loučka se brzy zaplňuje světluškami a vlčaty z různých oddílů a středisek Prahy 9 (z Proseku, Újezdu, H. Počernic, Čakovic a Kyjí). Vybírá se účastnický poplatek, seznamují se s jinými dětmi, hrají se různé hry (třitisíce třista stop apod.). Kolem 9 hod je slavnostní nástup a pak se začíná postupně vypouštět na obě strany po 10 minutách. Naše holky vyráží jako sedmí a na našem stanovišti se jim celkem dařilo. U nás máme celkem 6 druhů šifer či logických hádanek (šifra ob jedno písmeno, obrázková šifra, ukrytá slova v textu, co mezi obrázky nepatří a co je spojuje, co mají slova společného – heslo + skládačka Bradavické listiny). Ostatní stanoviště: Šetrné chování – ekologie; Táboření – stavba stanu; Vaření; První pomoc – zdravověda; Fyzická zdatnost – famfrpál; Vyhledávání info; Já ve společnosti; Doprava a Orientace v mapě. Trasa vede lesíkem na Čihadlech podél Rokytky až k Jahodnici, kolem rybníku u D. Počernic a pak nahoru kolem rozhledny Doubravky. Počasí nám dneska přálo – krásné slunečné, bez deště a teplotně akorát. Celkem závod absolvovalo 19 hlídek a závodilo se od 9.30 do 14.30 hod. V naší hlídce byly: Ema, Anežka, Alenka, Beátka a Valča + doprovod s hlídkou Šebe.

Pak už čekáme na výsledky, probíráme zážitky ze závodu a z jednotlivých stanovišť, hrajou se různé hry – s míčem, lanem, talířem apod. Kolem 15 hod se koná slavnostní nástup a na něm vyhodnocení závodu. Každý dostal krásný diplom, 1.- 3. místa i ceny a 1.-2. místa i postup do krajského kola. Naše hlídka obsadila krásné 5. místo z 9, což jest paráda (na to, že tam byla většina nováčků a trénovaly jsme jen na pár schůzek). Na závěr společné řvaní pokřiků a společná fotka a pak už jenom úklid všech věcí a postupný rozchod. Jdeme na bus do Kyj a jedeme na RZ kde se kolem 15.45 hod rozcházíme.   

u rybníka na Čihadlech…..
holky u nás na stanovišti…..
holky v tričkách……
společná fotka…..

Více fotek najdete ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *